Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
ABD'nin Yeni Profesyonel Ligi LOVB'de Beş Yeni İsim24

ABD’nin Yeni Profesyonel Ligi LOVB’de Beş Yeni İsim

LOVB, kısa süre önce smaçörler Alexis Hart ve McKenzie Adams’ın yanı sıra orta oyuncu Serena Gray’i de kadrosuna dahil ettiğini açıklamıştı. Bu duyuruyla bu üç oyuncuyu ligde izleyeceğimizi öğrenmemizin ardından League One Volleyball, beş yeni oyuncunun daha transferini bildirdi: Madison Bugg, Daly Santana, Heather Gneiting, Candelaria Herrera ve Morgan Miller. LOVB, 2024 Paris Olimpiyatları’nın ardından başlayacak sezon öncesi için bilinçli ve sistemli bir şekilde ligi temelden hazırlamaya devam ederken, bu yılın sonlarına doğru açıklanacak takımlarıyla bu oyuncuların her biri LOVB Pro’ya benzeri görülmemiş bir oyun düzeyi getirecek.

LOVB Pro’nun Sportif Direktörü Tom Hogan, “LOVB’nin sporcu merkezli, belirli değerlere dayalı bir lig olma sözü; Santana, Candelaria, Heather, Morgan ve Madi gibi yeteneklerle imza atılmasında etkili oldu.” dedi. Bu sporcular lige üst seviyelerde bir oyun getirecek ve değerlerimizi hem sahada hem da saha dışında temsil edecekler. Biz de onları LOVB’de göreceğimiz için çok heyecanlıyız. Amerika Birleşik Devletleri’nde profesyonel voleybolu yeni bir seviyeye ulaştıracak takımlar oluşturma ve taraftara heyecan ve ilham veren bir deneyim yaratma yolunda stratejik ve bilinçli bir yaklaşım ile ilerliyoruz.”

Madison Bugg Kariyeri

Apex, Kuzey Carolinalı 29 yaşındaki pasör Madison Bugg, Stanford Üniversitesi’nde voleybol kariyerine başladı. ABD Genç Milli Takımı’nın kadrosundayken NORCECA’da (Kuzey ve Orta Amerika ve Karayipler Voleybol Şampiyonası) en iyi pasör seçildi. Profesyonel olarak İsviçre’de Viteos NUC’da, Almanya’da Dresdner SC 1898 ve Allianz MTV Stuttgart’da, İtalya’da Roma Volley Club’da, Polonya’da Radomka Radom’da oynadı. Ayrıca Fransa Ligi’nde Mulhouse Alsace forması giyen Bugg, burada 2020/2021’de Fransa Ligue’de En İyi Pasör seçildi. Sezon başından beri İtalya’da Imoco Conegliano için mücadele eden 1.82 boyundaki pasör, gelecek sezonda LOVB’de forma giyecek.

Madison Bugg, LOVB’de forma giyeceği için duyduğu heyecanı şöyle ifade etti: “Sekiz yıldır Avrupa’da profesyonel olarak oynuyorum ve bu, İsviçre’de ilk sözleşmemi imzaladığımda hiç hayal etmediğim bir şeydi. Ve şimdi daha da çılgın bir cümleyle, doğduğum ülkede dolaşarak profesyonel olarak  oynayacağım. Bu imkanı gerçeğe dönüştürmek için yapılan her şey için büyük minnet duyuyorum ve açılış sezonunun başlaması için sabırsızlanıyorum!”

ABD'nin Yeni Profesyonel Ligi LOVB'de Beş Yeni İsim1

Heather Gneiting Kariyeri

24 yaşındaki ABD’li orta oyuncu Heather Gneiting, Brigham Young Üniversitesi’nde voleybol kariyerine başladı ve burada iki kez All-American seçildi. Aslen Pleasant Grove, Utahlı olan oyuncu, şu anda Sultanlar Ligi’nde oynamakta. Sezon başından beri Galatasaray Daikin için mücadele eden orta oyuncu, takımının İtalya’da Balkan Şampiyonası’nı kazanmasında da rol oynadı.

Gelecek sezonda LOVB’de forma giyecek olan Heather Gneiting, şöyle konuştu: “LOVB’de en iyilerin en iyileriyle çalışabilme şansını yakaladığım için minnetarım. Bu ligde görev alacağım ve evim bildiğim yerde olacağım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Gelecekte burada deneyimleyeceğim her antrenmanı ve oyunu sabırsızlıkla bekliyorum!”

ABD'nin Yeni Profesyonel Ligi LOVB'de Beş Yeni İsim2

Candelaria Herrera Kariyeri

Arjantin, San Juanlı 25 yaşındaki orta oyuncu Candelaria Herrera, voleybol kariyerine Universidad de Jachal’da başladı. Ardından C.A Villa Dora, Floria A&M Üniversitesi, Iowa State Üniversitesi ve Gimnasia y Esgrima La Platan’da forma giydi. 2021-2022 sezonundan beri Fransa Ligi’nde Levallois Paris Saint Cloud için mücadele eden Herrera Arjantin Milli Takımı’nda ile 2016 Pan-Amerikan Kupası ve 2021 Yaz Olimpiyatları’nda forma terletti.

ABD'nin Yeni Profesyonel Ligi LOVB'de Beş Yeni İsim3

Daly Santana Kariyeri

Porto Rikolu 29 yaşındaki smaçör Daly Santana, 2011’den beri Porto Riko Milli Takımı’nda görev almakta ve 2016 Yaz Olimpiyatları’nda takımıyla forma terletti. Milli smaçör, Minnesota Üniversitesi’nde mücadele ederken All-American ödüllerine layık görüldü ve takımın NCAA Şampiyonası Finalleri’ne ulaşmasına yardımcı oldu. Profesyonel olarak Porto Riko’da Llaneras de Toa Baja, Capitalinas de San Juan ve Pinkin de Corozal, Japonya’da PFU Blue Cats, Güney Kore’de Hwaseong IBK Altos, Türkiye’de Türk Hava Yolları SK, İtalya’da Il Bisonte Firenze, Fransa’da Mulhouse Alsace formaları giydi ve 2022-2023 sezonunda Kore V League’de En İyi Smaçör seçildi.

ABD'nin Yeni Profesyonel Ligi LOVB'de Beş Yeni İsim5

Morgan Miller Kariyeri

Newport Beach, Californialı 37 yaşındaki smaçör Morgan Miller, üniversite kariyerine Cal Berkeley’de başladı ve burada takımının ilk NCAA Şampiyonası Yarı Finali’ne çıkmasına yardımcı oldu. Profesyonel olarak Kıbrıs’ta Anorthosis Famagusta, Rusya’da Dinamo-Yantar Kaliningrad, Porto Riko’da Llaneras de Toa Boja, Gigantes de Carolina, Mets de Guaynabo formaları giydi ve 2011 yılında salon voleybolundan hem ABD Milli Takımı’nda hem de AVP Plaj Voleybolu’nda oynadığı plaj voleyboluna geçiş yaptı. hem ABD Milli Takımı’nda hem de AVP Plaj Voleybolu’nda oynadı. Çocuk sahibi olmak için spora ara veren Morgan, sonbaharda LOVB ile profesyonel geri dönüşünü yapacak.

Miller, geri dönüşünü şu sözlerle kutladı: “Yıllarca aileme odaklandıktan sonra çok sevdiğim bu spora geri dönebileceğim için çok heyecanlı ve minnettarım. Kadın voleybolunu olması gerektiği seviyelere yükseltecek olan bu elit sporcu grubunun bir parçası olmak bir ayrıcalık ve sahaya geri dönmek için sabırsızlanıyorum.”

ABD'nin Yeni Profesyonel Ligi LOVB'de Beş Yeni İsim4

LOVB’nin kurucu sporcularının 2020 Olimpiyat altın madalyalarını korumaya odaklanmasını sağlamak için LOVB Pro, bilinçli olarak açılış sezonuna 2024 Paris Olimpiyatları’ndan sonra başlayacak. Sezon öncesi  çalışmaları Kasım 2024’te başlayacak, ilk servis Ocak 2025’te atılacak ve LOVB Pro Şampiyonası Nisan 2025’te Atlanta, Austin, Houston, Madison, Omaha ve Salt Lake gibi voleybol tutkunu pazarlardaki takımlar ile başlayacak.

Kaynak: LOVB

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir