Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Britt Herbots ''Maçı kenardan izlemek yordu.''

Britt Herbots: ”Maçı kenardan izlemek yordu.”

Britt Herbots Türkiye karşısında 3-1 mağlup oldukları son 16 turu karşılaşmasında oynamama nedeni ve maçı şu ifadelerle DH Les Sports‘a açıkladı;

Karın kaslarındaki sorunları hakkında “Acıya gelince, iyiyim ama %100 değilim. Ancak sakatlığımın ağırlaşması ve geri dönmemin daha uzun sürmesi riskini almak istemedim. Bu yüzden oynamamaya karar verdik.” dedi.

Forma giydiği Scandicci’nin sakatlığını incelemesi için İtalya’ya gideceğini söyleyen Britt; “Onlarla görüştüm ve asla hoş telefon görüşmeleri değillerdi. Sakatlığımı inceleyecekler ve sonra ne olacağını göreceğiz.” dedi.

Olimpiyat elemeleri için; ”16-24 Eylül tarihleri ​​arasında Japonya’da yapılması planlanan Olimpiyat Eleme Turnuvası’nda varlığı konusunda şüphe uyandırabilecek bir sakatlık olduğunu vurgulayan smaçör; “Orada olup olmayacağımı henüz bilmiyorum. Bu yırtığın ne zaman iyileştiğini görmemiz gerekecek. Herhangi bir risk almayacağım.” dedi.

Britt Herbots: ”Maçı kenardan izlemek yordu.”

24 yaşındaki Belçikalı smaçör Filenin Sultanları ilen olan mücadelelerini ise ”Maçı kenardan izlemek zordu. Takımı muazzam bir şekilde destekledim. Belçikalı ve Türk taraftarlar harikaydı. Böyle bir atmosferde oynamak için çok çalışıyoruz ve gerçekten çok memnunum. Türkiye’ye kafa tuttukları için takımımla gurur duyuyorum.” açıklamasında bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir