Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Daniele Santarelli ''Finalde Daha iyi Mücadele Etmeliyiz''

Daniele Santarelli: ”Finalde Daha İyi Mücadele Etmeliyiz”

Daniele Santarelli, Yarı Final mücadesi sonrasında turnuva ve maçı değerlendirdi. EuroVolley 2023 Yarı Finali’nde Dünya 1 numarası A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda yarı final maçında İtalya’yı müthiş bir geri dönüşe imza atarak 3-2 mağlup ederek finale yükseldi.

Cumhuriyetimizin 100. yılında Avrupa Şampiyonası’nda namağlup finale yükselen Filenin Sultanları, finalde 3 Eylül Pazar günü saat 21:00’de Sırbistan-Hollanda karşılaşmasının galibi olan Sırbistan ile şampiyonluk için karşılaşacak.

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın Başantrenörü Daniele Santarelli maç sonu bazı değerlendirmelerde bulundu;

“Geçen yaz Sırbistan Milli Takımı’nın başındaydım. Şimdi buradayım. Adeta bir peri masalı. Finalde oynayacağımız için mutluyum. Bence Polonya, İtalya ve Sırbistan, hepsi de sonuna kadar gitmeyi hak etti. Her maçta sonuna kadar mücadele etmemiz gerektiğini söylüyorum. Her maç ayrı bir savaş. Şimdiye kadar her şey çok iyi gitti. Ancak finalde daha fazla mücadele etmeliyiz.

Takımla gurur duyuyorum. Çok güzel bir maç oynadık. Çok savaştık, asla pes etmedik. Durum çok karışıktı bizim için. Sadece galibiyet için mutlu değilim, oyunculardan gördüğüm şeyler için de çok mutluyum. Türklerin İtalyanlar gibi duygularıyla yaşadığını biliyorum. Ama bazen maçta durmak ve düşünmek gerekiyor.

Ebrar duygusal biri, onun sportmenlik dışı haraketler yaptığı hakkında konuştuklarında gülesim geliyor. Üzgünüm çocuklar söylemeliyim ki o eğer dilini çıkarıyorsa bu onun tarzı, bu şekilde yaşıyor. Onu tanımayanlar hakkında hiçbir şey bilmiyor. O bütün gün böyle bunu herkese yapıyor. Odadayken masadayken ve video çekerken o her zaman bizimle şakalaşır. Bu saygı eksikliğinden kaynaklanmıyor. O duygularını göstermeyi seven olağanüstü bir oyuncu. Duyguları pozitif olduğunda ben ona yardım etmeliyim.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir