Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Ekaterina Atropova ve Miriam Sylla'dan EuroVolley Yorumu

Ekaterina Atropova ve Miriam Sylla’dan EuroVolley Yorumu

EuroVolley 2023’ün İkinci Yarı Finalisti İtalya-Fransa Karşılaşmasıyla Belli Oldu

Ekaterina Atropova ve Miriam Sylla, Çeyrek Final maçlarını ve EuroVolley 2023’ü yorumladılar. Floransa’da oynanan Çeyrek Final’in ikinci ve son mücadelesi olan İtalya – Fransa karşılaşmasında ev sahibi ekip set kaybetmeden Fransa’yı, 25-14, 29-27, 25-13’lük setlerle geçerek adını Yarı Final’e yazdırdı.

Yarı Final rakibini Çeyrek Final’de karşılaşan Filenin Sultanları ve Polonya karışılaşması belirleyecek. A Milli Kadın Voleybol Takımı’mızın Polonya mücadelesi 30 Ağustos Çarşmba günü, TSİ. 18:00’de TRT Spor ekranlarından naklen yayınlanacak.

Maçın istatistiği için tıklayınız.

Maçın görselleri için tıklayınız

Kalan Çeyrek Final Mücadeleleri

Gün Tarih Saat Maç Yer
11 30 Ağustos 2023 18:00 Türkiye – Polonya Brüksel, Belçika
11 30 Ağustos 2023 21:00 Sırbistan – Çekya Brüksel, Belçika

EuroVolley 2023’te Yarı Finalistler Rakiplerini Bekliyor

Gün Tarih Saat Maç Yer
12 1 Eylül 2023 18:00 / 21:30 Hollanda – ? Brüksel, Belçika
12 1 Eylül 2023 18:00 / 21:30 İtalya – ? Brüksel, Belçika
Maçın ardından İtalya’nın genç pasör çaprazı Ekaterina Atropova ve Miriam Sylla İtalya Voleybol Federasyonu’na maç özeli ve turnuva geneli hakkında açıklamalarda bulundu.

Ekaterina Atropova: ”Bugün önemli bir adım attık, ilk ya da son olmayacağını umuyoruz. Bugün de karmaşık durumlardan çıkmayı bildik. Kaptanımız sayesinde sahaya çok büyük cesaret koyduk ama genel olarak takımıma teşekkür ediyorum. Çünkü hep birlikte çalışıyor ve en zor anlarda bile elimizden gelenin en iyisini yapabiliyoruz. Şimdi Avrupa’nın en iyi milli takımlarıyla karşılaşacağız ve ben de kendimi şimdiye kadarki en iyi oyuncularla karşılaştırma imkanı bulacağım. Çok mutluyum ve bize büyük memnuniyet veren bu yolda devam etmek için elimden gelenin en iyisini yapmaya hazırım.”Ekaterina Atropova ve Miriam Sylla 2023 ekaterinaMiriam Sylla: ”İstediğimiz gibi oynayarak üzerimize düşeni yaptık ama bu hiçbir anlam ifade etmiyor çünkü bazı maçlarda rakiplerimiz bize çok yakındı. Zorluk anlarında arkadaşlarıma sakinliği öğütlerim, diğerlerinde ise daha fazla cesaret gösteririm. Artık oyunun seviyesi kuşkusuz yükseliyor ama bizim sonuçlara bakmamıza gerek yok çünkü diğerlerinin bize karşı kaybedecek hiçbir şeyi yokken, bizim her zaman kaybedecek çok şeyimiz var. Doğru tutuma ihtiyacımız olacak ve şu anda yaptığımız gibi çalışmaya devam edeceğiz.”Ekaterina Atropova ve Miriam Sylla 2023 sylla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir