Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Güney Kore'nin Voleybol Ligi V League'de Son Durum2024

Güney Kore’nin Voleybol Ligi V League’de Son Durum

Güney Kore’nin Voleybol Ligi V League’de ligin 5. turunda bu hafta tam 6 maç oynandı. 7 takımın mücadele ettiği V League’de, birincilik koltuğu 21 galibiyet ve 65 puan ile Suwon Hyundai Hillstate’de bulunuyor. Türk çalıştırıcı Faruk Feray’ın yardımcı antrenör olarak görev aldığı Incheon Heungkuk Life Pink Spiders, 21 galibiyet ve 59 puan ile ligin ikinci sırasına ismini yazdırmış durumda. 

Güney Kore'nin Voleybol Ligi V League'de Son Durum1

V League’nin 5. turunda bu hafta tam 6 maç oynandı. 6 Şubat’ta oynanan haftanın ilk maçında, ligde şu ana kadar 2 galibiyeti bulunan Pepper Savings Banks  ve 16 galibiyeti bulunan GS Caltex Seoul mücadele etti. Maç sonunda ligde 3. sırada yer alan GS Caltex, 3-2’lik skor ile rakibini alt etmeyi başardı. Ardından 7 Şubat’ta oynan maçta ligde 6. sırada bulunun Expressway Hi-Pass ve 5. sırada bulunan Hwaseong IBK Altos karşılaştı. 20-25, 24-26 ve 18-25 set skorları ile maç, 3-0 IBK Altos galibiyetiyle sonuçlandı.

8 Şubat günü yıldız smaçör Kim Yeon-koung’un takımı Incheon Heungkuk Life Pink Spiders, Daejeon JKJ Red Sparks ile karşılaştı. Aynı zamanda Türk çalıştırıcı Faruk Feray’ın yardımcı antrenörlüğünü yaptığı ve ligde 2. sırada bulunan Pink Spiders, rakibini 3-1’lik net bir skor ile mağlup etmeyi başardı. Haftanın dördüncü maçı 9 Şubat günü GS Caltex Seoul ve Suwon Hyundai Hillstate arasında oynandı. Ligde ilk sırada yer alan Hillstate, 3-1’lik skorla 21. galibiyetini de almış oldu.

Güney Kore'nin Voleybol Ligi V League'de Son Durum2

Güney Kore'nin Voleybol Ligi V League'de Son Durum4

10 Şubat’ta ise Hwaseong IBK Altos, Pepper Savings Bank ile karşılaştı. 3-0’lık skorla sonuçlanan maçta Altos, ligdeki 13. galibiyetini almış oldu. Haftanın son maçı ise 11 Şubat’ta Daejeon JKJ Red Sparks ile Expressway Hi-Pass arasında oynandı. 25-23, 25-23, 20-25, 25-21’lik set skorlarıyla 3-1 Red Sparks galibiyetiyle sonuçlanan maç ile V League’de hafta noktalanmış oldu.

Güney Kore'nin Voleybol Ligi V League'de Son Durum3

Lig maçlarının yanı sıra, Güney Kore’nin Voleybol Ligi V League’de her sene düzenlenen V League All Star maçı bu sene 27 Ocak’ta gerçekleştirilmişti. All Star maçında V-Star ve K-Star olmak üzere iki takım karşılaştı. V-Star ve K-Star takımları erkekler ve kadınlar için birer set oynadı. Erkeklerin oynadığı ilk sette Shin Young-seok, takımına 4 sayılık katkıda bulundu ve Shin Young-seok’un takımı K-Star karşılaşmanın ilk setini 21-15 kazandı. Maç sonucunda ise 37-36’lık skor ile 1. ve 2. setin kazananı K-Star oldu.

Daha fazla Avrupa ve Dünya Ligleri haberleri için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir