Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Julia Bergmann

Julia Bergmann’dan Gabi’ye Övgü

Julia Bergmann NCAA Maçlarından Önce Milli Sezonu Değerlendirdi

Julia Bergmann Gabi’den övgü ile bahsetti. VNL 2022’deki performansıyla Brezilya milli takımında iyi bir ivme yakalayan 2001 doğumlu genç smaçör, Paris 2024 Olimpiyatları öncesinde milli sezondaki performansıyla ülkesi ve dünya voleybolu adına başarılı bir genç yetenek olarak kabul görüyor. Amerika Georgia Tech Üniversitesi’nde fizik bölümünü tamamlayan genç smaçör kolej sezonunun başlaması sebebiyle de 2022 Dünya Şampiyonası‘na katılamıyor.

Julia Bergmann

Atlanta’ya döndüğünde verdiği röportajda milli sezondan bahsederken ”unutulmaz yaz anıları” şeklinde söze başlıyor. Bu yaz voleybol tekniğinin oldukça geliştiğini ifade ederken, kaptan Gabi’yle aynı takımda olmanın faydasını bir hayli gördüğünü, ondan saha içinde olduğu kadar saha dışında da çok şey öğrendiğini, Gabi’nin takım arkadaşlarına saha içinde yardımcı olduğu kadar saha dışında da yardım ettiğini, her zor zamanda herbir takım arkadaşının yanında olduğunu, özellikle genç oyuncuların oyunda olduğunda ekstra yardımcı olmaya çalıştığını ve hatta oyunda olmasa da saha kenarındaki oyuncuların da sürekli motivasyonlarını yüksek tuttuğunu söyledi.

Julia Bergmann

Julia Bergmann VNL 2022 ve Voleybol

VNL 2022‘de 121 hücum, 11 blok, 7 servis sayısı olmak üzere toplamda 139 sayı ile oynayan Bergmann, anne ve babasının voleybol oynamış olması sebebiyle de erken yaşta voleybol ile tanışan genç yetenek voleybol oynamaya başladıktan 1 yıl sonra yarı resmi turnuvalara katıldı ve 2. yılına geldiğinde üst düzey turnuvalarda şehrini temsil etmeye başlamıştı bile.

Fizik ve voleybol tutkusu sonucunda Georgia Tech ile üniversite hayatına adım atmış, 2019 yılında ise Georgia Tech Yellow Jackets Voleybol Takımı ile kolej kariyeri başlamış oldu. Aynı yıl Atlantic Coast Konferansı yılın öğrencisi seçildi. 2019 yılı Julia Bergmann için oldukça önemli bir yıldı çünkü ilk defa Brezilya Milli Takımına çağırıldı fakat oyuna girmeden turnuvayı tamamlamıştı. Ancak VNL 2022’de Brezilya başantrenörü Ze Roberto ”Julia oyunu çok hızlı okuyabilen gerçek anlamda akıllı bir oyuncu. Maç boyunca çok iyi bir performans sergiliyor ve bunu sanki yıllardır milli takım oyuncusuymuş gibi yapıyor. Sahaya her çıktığında daha fazla güven toplayacak ve bu gibi turnuvaların nasıl olduğunu daha iyi anlayacaktır.” diyerek övgü dolu sözlerle bahsetmişti.

Julia Bergmann da kendisi için hocası gibi VNL 2022’nin ona teknik ve sporculuk anlamında çok şey kazandırdığını söylerken dünyanın en iyileriyle rekabet edecek düzeye gelmeye başladığını, artık onlardan çok da geride olmadığını ama öğrenecek daga çok şeyi olduğunu da belirtti.

2019’dan bugüne kadar üniversitesindeki koçlardan çok şey öğrendiğini söyleyen Brezilya’lı smaçör; VNL 2022 sürecinde verdiği desteklerden dolayı Georgia Tech ailesine teşekkürlerini iletti. Arkadaşlarının ona yarı final öncesi destek mesajları attığını ve aynı zamanda motivasyon sağlayan bir video da gönderdiğini ”biraz ağlamış olabilirim, beni izlemelerini bilmek güzeldi” diyerek anlattı.

Julia Bergmann daha önce de Gabi Guimaraes için ”Gabi dünyanın en iyi oyuncularından biri ve herkesten farklı bir oyun tarzına sahip olduğu için ondan çok büyük ilham alıyorum. Voleybol oynarken her zaman mutlu görünüyor. Onun gibi bir sporcu ve sahada lider olan değişmez bir oyuncu olmak istiyorum. Burada birlikte antrenman yaptığım arkadaşlarımdan öğrenecek çok şeyim var.” diyerek ilham kaynağını belirtmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir