Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Kris Vansnick Filenin Sultanları Karşısında Mucize Bekliyor

Kris Vansnick Filenin Sultanları Karşısında Mucize Bekliyor

Kris Vansnick 2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda Çeyrek Final rakibi olan Filenin Sultanları karşısında yenmeleri için mucize olmasını bekliyor.

Son 16 turunun karşılaşmaları, İtalya’nın Floransa, Belçika’nın ise Brüksel şehrinde oynanıyor. 2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda B – D Gruplarının son 16 turu karşılaşmalarında; Romanya’nın rakibi D Grubu’ndan Fransa olurken, İtalya’nın ise İspanya oldu.

Belçika başantrenörü Kris Vansnick, Çeyrek Final’de karşılaşacakları Filenin Sultanları için;

”Şansımız zayıf ma asaha oynayacak çok şeyimiz var. Dünya 1 numarasına karşı güçlü bir oyuna ihtiyacımız olacak. Türkleri yenmek için bir mucize gerekli. Türk ve Belçika taraftarlarının salonu doldurmasını bekliyoruz.

Bu Türk takımı her pozisyonda en iyisi. Oyuncuların her biri kendi pozisyonunda dünyanın en iyileri arasında ve benchte bile sadece dünya çapında harika oyuncular var. Sadece iki orta oyuncudan, Eda Erdem ve Zehra Güneş’ten ya da iki çapraz Ebrar Karakurt ve Melissa Vargas’tan ya da pasör Cansu Özbay’dan bahsedelim. Türkiye karşısında kazanma şansımız çok az ama kaybedecek hiçbir şeyimiz yok.” açıklalarında bulundu.

Kaynak: rtbf.be

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir