Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Kupa Voley'in İlk Finalisti Fenerbahçe Oldu24

Kupa Voley’in İlk Finalisti Fenerbahçe Oldu

Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley’de Yarı Final Etabı 23 Mart Cumartesi günü saat 15:00’te oynanan Fenerbahçe Opet – Türk Hava Yolları Spor Kulübü mücadelesi ile başladı. Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Yarı Final Etabı karşılaşmasında Fenerbahçe Opet 3-1 galip gelerek AXA Sigorta Kupa Voley’de adını Final’e yazdırdı. 

Maç Sonucu: Fenerbahçe Opet 3-1 THY Spor Kulübü
Setler: 25-19, 22-25, 25-13, 25-20
Süre: 26’, 28’, 22’, 26’
Hakemler: İsmail Yıldırım, Meryem Pelenk Tekol
Salon: Ankara Spor Salonu

Başantrenör Stefano Lavarini: “Oyuncularım istediğim oyunu sergiledi.”

Fenerbahçe Opet’in 3-1’lik galibiyetinin ardından Başantrenör Stefano Lavarini, maçı şöyle değerlendirdi: “Kupa için savaştık. Kızlar bugün mükemmeldi. Zaman zaman zorluklar yaşasak da üstesinden geldik. Galibiyeti hak ettik. Bizim takımımızın karakteristik özelliği iyi servis kullanmamız ve servis sayıları. Az hata yaptık. Oyuncularım istediğim oyunu sergiledi. Bu seyircinin önünde kazanıp finale yükseldiğimiz için mutluyuz.”

Gizem Örge: “İnişli-çıkışlı bir maçtı.”

Fenerbahçe Opet’in milli liberosu Gizem Örge, “Güzel bir mücadeleydi. İnişli-çıkışlı bir maçtı. Konsantrasyonumuzu final için daha yüksek seviyede tutup daha istikrarlı bir oyunla bu güzel Ankara seyircisi önünde kupayı evimize götürmeyi çok istiyoruz. Güzel bir mücadeleydi. İnşallah darısı finale.” sözleriyle maçı değerlendirdi.

25-19, 22-25, 25-13, 25-20’lik setlerin ardından 3-1’lik skor ile Fenerbahçe Opet, AXA Sigorta Kupa Voley’de ilk finalist olmayı başardı.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nden 27 sayı ile en skorer isim Kiera Van Ryk olurken, Neriman Özsoy 10 ve Julia Bergmann 8 sayı ile takıma katkı verdi. İstanbul ekibi toplam 11 blok ve 3 ace sayısı üretti. Takım toplamda 32 hata ile oynadı.

Final’e yükselen ekip Fenerbahçe Opet’te ise en skorer isim 8 ace, 13 hücum, 3 blok ile 24 sayı üreten Arina Fedorovtseva oldu. 17 sayı ile Melissa Vargas ve 12 sayı ile Irina Fetisova skora katkıda bulundu.

Maçın istatistiği için tıklayınız.

Maçlar 2022-2023 sezonunda lig sıralamasında üst sırada olan takımın sahasında oynanacak.

Kadınlar AXA Sigorta Kupa Voley Final Etabı maç programı şu şekilde:

TARİH SAAT MAÇ YAYIN SALON
23 Mart Cumartesi 18.00 Eczacıbaşı Dynavit – VakıfBank TRT Spor Ankara Spor Salonu
24 Mart Pazar 17.00 Final TRT Spor Ankara Spor Salonu

Yarı Final maçlarının ardından Final eşleşmesi şu şekilde olacak:

  • Fenerbahçe Opet Eczacıbaşı Dynavit/VakıfBank Galibi

Kupa Voley'in İlk Finalisti Fenerbahçe Oldu1

Kupa Voley'in İlk Finalisti Fenerbahçe Oldu2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir