Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
VakıfBank 10. Kupa Voley Şampiyonluğunu Hedefliyor24

VakıfBank 10. Kupa Voley Şampiyonluğunu Hedefliyor

VakıfBank, üst üste dördüncü şampiyonluğunu elde etmek için mücadele ettiği AXA Sigorta Kupa Voley’in Yarı Final maçında 23 Mart Cumartesi günü saat 18.00’de Eczacıbaşı Dynavit ile karşı karşıya gelecek. Sarı-siyahlılar, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan maçta galip gelmeleri durumunda final etabında, Fenerbahçe Opet – Türk Hava karşılaşmasının galibi ile mücadele edecek.

VakıfBank 10. Kupa Voley Şampiyonluğunu Hedefliyor1

VakıfBank’ta Hedef 10. Kupa Voley Şampiyonluğu

VakıfBank, üst üste 3 kez şampiyonluk elde ettiği AXA Sigorta Kupa Voley’de toplamda 10. kez mutlu sona ulaşmak için sahaya çıkıyor. Sarı-siyahlılar, Ankara Spor Salonu’nda oynanacak yarı final müsabakasında 23 Mart Cumartesi günü saat 18.00’de Eczacıbaşı Dynavit ile mücadele edecek. VakıfBank, Eczacıbaşı karşısında galip geldiği takdirde Fenerbahçe Opet – Türk Hava Yolları maçının galibi ile şampiyonluk maçına çıkacak.

VakıfBank Genel Menajeri Banu Can Schürmann: “Taraftarımızın da desteğiyle mutlu sona ulaşacağız.”

VakıfBank Genel Menajeri Banu Can Schürmann, AXA Sigorta Kupa Voley Yarı Final maçı öncesi şöyle konuştu: “Ankara’ya son üç sezonun şampiyonu olarak gidiyoruz. Bu önemli organizasyonda tekrar Kupa Voley şampiyonu olmak için çok iyi çalıştık ve tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Yine çok zorlu eşleşmelerin olduğu bir final etabı oynayacağız. Bu sezon da şampiyon olmamız durumunda üst üste 4. Kupa Voley şampiyonluğumuzu ilan edeceğiz. Bu turnuvada 10. şampiyonluğa ulaşan ilk takım olacağız. İnanıyoruz ki Ankara’da taraftarımızın da desteğiyle birlikte mutlu bir sonuca ulaşacağız. Tüm takımlara başarılar diliyorum.”

VakıfBank Şampiyonluğa Ulaşırsa Bir İlke İmza Atacak

VakıfBank, Kupa Voley’de şampiyonluğu elde ederse organizasyon tarihinde bir ilk yaşanacak. Sarı-siyahlılar, Ankara’da kupayı kazandığı takdirde Kupa Voley’de 10 şampiyonluğa ulaşan ilk takım unvanını alacak. Son üç organizasyonda; 2020-21, 2021-2022 ve 2022-23 sezonlarının şampiyonu olan VakıfBank, toplamda 9 kez kupayı havaya kaldırdı.

12 Sezon Aradan Sonra İlk Kez VakıfBank ve Eczacıbaşı Yarı Finalde Rakip Oldu

Tam 12 sezon aradan sonra VakıfBank, Kupa Voley’de Eczacıbaşı Dynavit ile ilk kez yarı final etabında mücadele edecek. İki takımın 2011-12 sezonunda yarı finalde karşılaşmasının ardından VakıfBank, 2012-13 sezonunda final grubunu rakibinin önünde tamamlayarak şampiyon oldu. Sarı-siyahlılar, 2017-18 ve 2020-21 sezonlarındaki final mücadelelerinde Eczacıbaşı Dynavit’i mağlup ederek kupayı elde etti.

Kaptan Gabi’den Son 12 Kupa Voley Maçında 128 Sayı

VakıfBank Kaptanı Gabi Guimaraes, mücadele ettiği son 12 Kupa Voley maçında toplam 128 sayı üretti ve maç başına yaklaşık 10,7 sayı ortalaması ile oynadı. Zehra Güneş ise son 12 Kupa Voley mücadelesinde toplam 116 sayı elde ederken, maç başına ortalama yaklaşık 9,7 sayı ile oynadı.

VakıfBank 10. Kupa Voley Şampiyonluğunu Hedefliyor2

VakıfBank 10. Kupa Voley Şampiyonluğunu Hedefliyor3

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir