Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
featured

Meliha İsmailoğlu FIVB Dünya Şampiyonası Hakkında Konuştu

Meliha İsmailoğlu Dünya Şampiyonası’nı TVF Resmi Sitesinde Değerlendirdi

Meliha İsmailoğlu

Meliha İsmailoğlu Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde 23 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek, milli sezonun en önemki turnuvası olan 2022 Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonası’nı TVF’nin internet sitesinde şu şekilde değerlendirdi;

Meliha İsmailoğlu ”FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası 4 yılda bir kez düzenlenen oldukça zorlu bir turnuva.”

“Yoğun bir kamp sürecindeyiz. Hazırlıklarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası 4 yılda bir kez düzenlenen oldukça zorlu bir turnuva. Geçtiğimiz haftalarda önce Fransa ardından Amerika ile ikili kamplar gerçekleştirdik. Her iki kampımızın da bizim açımızdan verimli geçtiğini düşünüyorum. Özellikle dünya 1 numarası ve son Olimpiyat şampiyonu ABD ile hazırlık karşılaşmaları oynamamız bizim için önemliydi. Eksiklerimizi ve artılarımızı görme fırsatı yakaladık. Pazar günü de İtalya’ya giderek orada hazırlık turnuvasına katılacağız. Avrupa’nın önde gelen takımlarından İtalya, Sırbistan ve Polonya ile karşılaşacağız. Oynayacağımız bu karşılaşmalar, Dünya Şampiyonası öncesinde son durumumuzu görmemiz açısından büyük önem taşıyor. Dünya Şampiyonası’ndaki grubumuzda ise birçok farklı takım ile karşı karşıya geleceğiz. İlk maçımızı da Asya temsilcisi Tayland ile oynayacağız. Avrupa ekolüne göre biraz farklı sisteme sahip takım. Milletler Ligi’nde karşılaştığımız için yakından tanıyoruz. O karşılaşmaya en iyi şekilde hazırlanıp, ilk maçımızdan galibiyetle ayrılarak güzel bir başlangıç yapmak istiyoruz.”

İtalya’da gerçekleştirilecek olan ve Filenin Sultanları’nın katılacağı DHL Test Turnuvası detayları buradan okuyabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir