Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Pro Voleybol Federasyonu'nda Beş Hafta Geride Kaldı24

Pro Voleybol Federasyonu’nda Beş Hafta Geride Kaldı

ABD’nin yeni profesyonel voleybol ligi Pro Voleybol Federasyonu‘nda beşinci hafta sona erdi. Ligin beşinci turunda Vegas Thrill – San Diego Mojo, Columbus Fury – Omaha Supernovas, Vegas Thrill – Orlando Valkyries, San Diego Mojo – Grand Rapids Rise, Vegas Thrill – Columbus Fury ve Orlando Valkyries – Omaha Supernovas karşılaşmaları olmak üzere tam 6 maç oynandı.

Pro Voleybol Federasyonu, 25 Ocak’ta Omaha’daki CHI Center’da oynanan Omaha Supernovas – Atlanta Vibe maçı ile resmen başlamıştı. Tam tamına 11.642 taraftarın doldurduğu CHI Center’daki mücadele, Pro Voleybol Federasyonu’nun ilk maçı oldu ve maçta seyirci rekoru kırıldı.

Po Voleybol’un 5. haftasında oynanan 6 maçın ilki Vegas Thrill ve San Diego Mojo karşılaşması oldu. 20 Şubat’ta gerçekleştirilen mücadele 25-16, 25-15, 25-21’lik set skorlarıyla 3-0 Vegas Thrill galibiyetiyle sonuçlandı. Bu maçta Vegas Thrill tarafında en skorer oyuncu 13 sayı ile Alman pasör çaprazı Saskia Hippe oldu. San Diego Mojo’da ise smaçör Temi Thomas-Ailara 15 sayı üreterek takımının en skoreriydi.

Pro Voleybol Federasyonu'nda Beş Hafta Geride Kaldı4

22 Şubat’taki haftanın ikinci karşılaşması Columbus Fury ve Omaha Supernovas arasında CHI Health Center Omaha’da oynandı. Ligde birinci sırada yer alan Omaha Supernovas, rakibi Columbus Fury’ye 25-12, 25-21, 23-25, 25-23’lük set skorlarıyla 3-1 mağlup oldu. Ardından 23 Şubat’ta oynanan Vegas Thrill – Orlando Valkyries karşılaşması 3-1’lik skorla Orlondo galibiyetiyle sonuçlandı.

Pro Voleybol Federasyonu'nda Beş Hafta Geride Kaldı7

24 Şubat’ta 5. haftadaki ikinci maçına çıkan San Diego Mojo, Viejas Arena’da ev sahipliği yaptığı Grand Rapids Rise’ı 36-34, 25-27, 25-23, 25-23’lük set skorlarıyla 3-1 mağlup etti. Ardından haftanın beşinci maç gününde 2 karşılaşma gerçekleştirildi. 25 Şubat günü ligde 6. sırada yer alan Vegas Thrill, Columbus Fury ile karşılaştı. Ligde 3. sırada bulunun Columbus Fury, rakibine hiç set vermeyerek 3-0 galip geldi. Columbus tarafında karşılaşmanın en skorer ismi ise 18 sayı ile smaçör Reagan Cooper oldu. Haftanın son karşılaşması ise birincilik koltuğundaki Omaha Supernovas ve Orlando Valkyries arasında oynandı. Ligde üç mağlubiyeti bulunan Omaha ekibi, rakibini 3-1 yenmeyi başardı.

Pro Voleybol Federasyonu'nda Beş Hafta Geride Kaldı2

5. Haftanın Sonunda Pro Voleybol Federasyonu’nda Oluşan Sıralama

Pro Voleybol Federasyonu’nda 5. Hafta maçlarının ardından ligde birincilik koltuğunda 6 galibiyet ve 3 mağlubiyet ile Omaha Supernovas bulunuyor. Omaha’yı ikinci sırada takip eden takım ise Grand Rapids Rise. Şu ana dek 5 maç oynayan Grand Rapids Rise, bu maçların 3’ünden galip 2’sinden ise mağlup ayrılmış. Lig sıralamasında Columbus Fury 3., Atlanta Vibe 4., Orlando Valkyries 5., Vegas Thrill 6. ve 1 galibiyet, 4 mağlubiyet ile San Diego Mojo 7. sırada yer alıyor.

Gerçek Bir Profesyonel Lig

Real Pro Volleyball: bu ismin ima ettiği özel bir anlam var. “Gerçek profesyonel arenalarda, Gerçek lig formatında, Gerçek takımlarda, birinci sınıf voleybolcuların ve antrenörlerin oynayıp koçluk yaptığı bir profesyonel lig.  Bu ligin takımlarının sahipleri Gerçek profesyoneller ve takım çalıştırıcıları olmakla birlikte; lig Gerçek yöneticiler tarafından, lig ve ligdeki takımların seviyeleri ile uygun Gerçek bir finansal model ile yönetilmekte. Pro Voleybol Federasyonu hem oyunlarında hem de kişisel gelişimlerinde ileri düzey gelişim sağlayabilmeleri adına sporcularına, hayatlarını sürdürebilmeleri için Gerçek kazanç ve Gerçek fırsatlar sağlar.”

Bu Gerçek ligin açılış formatında Birleşik Devletler’in farklı eyaletlerinden gelen 7 farklı takım bulunuyor. Atlanta Vibe (Atlanta), Columbus Fury (Ohio), Grand Rapids Rise (Michigan), Omaha Supernovas (Nebraska), Orlando Valkyries (Florida), San Diego Mojo (California) ve Vegas Thrill (Nevada). 2025 yılında ise Dallas (Texas), Indianapolis (Indiana) ve Kansas City (Missouri) takımlarının lige katılması bekleniyor.

Pro Voleybol Federasyonu Maçlarını Takip Etmek İçin:

Ligin bütün maçları Pro Voleybol Federasyonu’nun YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Maçları izlemek için tıklayınız.

Pro Voleybol Federasyonu’nda oynanan maçların istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Pro Voleybol Federasyonu’na ait maç takvimine ulaşmak için tıklayınız.

Pro Voleybol Federasyonu'nda Beş Hafta Geride Kaldı1

Pro Voleybol Federasyonu'nda Beş Hafta Geride Kaldı3

Pro Voleybol Federasyonu'nda Beş Hafta Geride Kaldı5

Pro Voleybol Federasyonu'nda Beş Hafta Geride Kaldı6

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir