Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
featured

Raphaela Folie: ”Monza’ya İyi Geleceğiz”

Raphaela Folie ‘e Konuştu

İtalyan orta oyuncu Raphaela Folie 6 sezondur forma giydiği Conegliano’dan ayrılarak Monza ile devam edeceğini duyurdu. Conegliano’dan 4 lig şampiyonluğu, 4 İtalya kupası, 5 İtalya Süper Kupası, 1 Dünya Kulüpler Kupası ve 1 CEV Şampiyonlar Ligi kazanarak veda eden Raphaela Folie, 2020 İtalya Süper Kupası’nın MVP’si olarak bütün tecrübesini 2023 yılında CEV Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Vero Volley Monza için ortaya koyacak.

31 yaşındaki tecrübeli yıldız röportajda;

”Monza’da iyi bir etki bırakacağım, Conegliano’da çok organize bir kulüple 6 harika yıl geçirdim. Değişim zamanı gelmişti ve onları yenmek için ağın diğer tarafında görmek çok güzel olacak. Conegliano çok değişti ve sahip olduğumuz grup anlayışını yeniden yaratmak onlar için zor olacak.”

Raphaela Folie: ”Miriam, Saha İçinde ve Dışında Sizi Sevdiğinde Size Her Şeyi Veren Bir Arkadaş”

”İkimiz çok fazla deneyim getirebilir ve son yıllarda büyüyen bir proje yaratan bu şirkete ekstra bir değer katabiliriz. Burada da çok iyi şeyler yapmak ümidiyle bir araya gelebildiğimiz için çok mutluyuz.”

Raphaela Folie

İtalya Seri A ekipleri hakkında; “Şu anda tahmin etmek zor, hem biz hem de Conegliano yeni ekipleriz. Monza olarak her şeyden önce sahada ve dışarıda dost olan harika bir ekip oluşturmalıyız. Novara ve Scandicci de iyi transferler yaptılar, ancak şu anda Monza’nın bir özelliği olarak asla pes etmemeye çalışan kimliğimizi sahada ortaya koymalıyız. Cesurca, sahaya kazanmak için çıkacağız, o zaman nereye varacağımızı maç sonunda görebileceğiz.”

Marco Gaspari için önemli bir silah olan Raphaela Folie: “Bu yıl takımın en büyüğü olarak deneyimlerimi aktaracağım ve kızları asla pes etmemeleri için cesaretlendireceğim. En önemli maçlarda, gerektiğinde grupta sakin kalmaya ve maçların en önemli anlarında doğru saldırganlığı ve netliği getirmeye çalışacağım. Burada Monza’da hala çok yetenekli ve çalışma arzusu olan çok genç oyuncular var, bu yüzden bu kızlara deneyimlerimle yardım etmeye çalışacağım.”

Davide Mazzanti ve milli takım hakkında; ”Kızların yaptıklarından çok memnunum, sahip oldukları potansiyele göre Dünya Kupası’nda çok şey yapabilirler. Mazzanti ile konuştum ve vücudumu biraz dinlendirmek istedim çünkü uzun bir sezon oldu, sonraki milli sezonlar için ne yapacağımızı ileride göreceğiz. Şu anda tüm yıl boyunca fiziksel olarak iyi olmak için çalışacağım. İyi şanslar dileklerim her zaman kızlarla, aylardır çalışıyorlar ve kolay değil.” şeklinde konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir