Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Zonguldak Çaycuma'da Melissa Vargas Heykelinin Açılışı Yapıldı24

Zonguldak Çaycuma’da Melissa Vargas Heykelinin Açılışı Yapıldı

Zonguldak Çaycuma Belediyesi, Filenin Sultanları’nın tüm ülkede büyük sevinç yaratan şampiyonluklarını kentte yaşatmak için milli voleybolcu Melissa Vargas’ın herkesin “Vargas Havayolları” olarak aklına kazınan servis anını tasvir eden bir anıt heykel yaptırdı. Melissa Vargas’ın Zonguldak Çaycuma‘da dikilen heykelinin açılışı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapıldı.

Zonguldak Çaycuma'da Melissa Vargas Heykelinin Açılışı Yapıldı1

Zonguldak Çaycuma'da Melissa Vargas Heykelinin Açılışı Yapıldı2

Oktay Olcay Yurtbay Caddesi’ne dikilen Melissa Vargas’ın anıt heykeli, Heykeltıraş Ahmet Uzun tarafından tasarlanıp İzmir’deki atölyesinde yapıldı. Kaidesinde Filenin Sultanları’nın isimleri ve resimleri, siyah granit üzerine lazer yakma tekniğiyle resmedilen heykel hakkında konuşan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, neden Melissa Vargas’ın tercih edildiğini şu sözlerle açıkladı:

“Sonbahardaki müthiş şampiyonluk yolculuğundaki maçları izledik. Çok heyecanlandık milli takımımızın başarısından dolayı. Melissa Vargas’ın topa vururkenki o meşhur fotoğrafından çok etkilendim. Bizim beraber çalıştığımız, İzmir’de çok eseri olan beraber çalıştığımız Ahmet Uzun isimli bir heykeltraşımız var. Çaycuma’daki diğer birtakım büst ve heykelleri onunla çalışmıştık. Hemen onu aradım, o hareket başta olmak üzere milli takımdaki diğer oyuncularımızın isimlerinin de olduğu bir heykel hayal ettik. Havada uçarkenki anı heykelde güzel gözükür diye hayal ettik.

Vargas’ın özdeşleştiği ille ilgili değil, sadece Vargas’ın şahsıyla da ilgili değil aslında. Milli takımımızın başarısını anıtlaştırmak. Dediğim gibi diğer sporcularımızın da ismi yer alıyor. O figür herkesin aklına kazındı. Tarihe geçen bir figür. Bunu Çaycuma’da ölümsüzleştirmek istedik. Tabii ki Vargas büyük bir yıldız sporcu ama sadece onun açısından değil Türk sporu açısından, voleybol sporu ve milli takım açısından önemli.”

Zonguldak Çaycuma'da Melissa Vargas Heykelinin Açılışı Yapıldı3

Zonguldak Çaycuma'da Melissa Vargas Heykelinin Açılışı Yapıldı4

Kaynak: 10Haber, Kutluhan Kocadağ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir