Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Daniele Santarelli, Paola Egonu ve De Gennaro Hakkında Konuştu

Daniele Santarelli, Paola Egonu ve De Gennaro Hakkında Konuştu

Daniele Santarelli, Paola Egonu ve De Gennaro Hakkında Konuştu İtalya’da ve hatta globalde sorun haline gelmiş Paola Egonu’nun 2023 Avrupa Şampiyonası’ndaki sürecinin bardaktan taşan son damla olmasıyla, Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’nda kadro yer almaması voleybol dünyasının gündemine bomba gibi oturdu.

Egonu’nun kadro dışında kalması, global medyada ve sosyal ağlarda tartışma konusu haline geldi. Filenin Sultanları’nın başantrenörü Daniele Santarelli bu tartışmalara yorum getirmeyi ihmal etmedi. Geçtiğimiz günlerde Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımımızla birlikte, Avrupa Şampiyonası’nda Şampiyonluğu yaşayan İtalyan çalıştırıcı, birkaç gün önce Egonu’nun ilk ​​​​altılısından çıkarılması konusundaki görüşünü zaten açıklamıştı;

Daniele Santarelli: ”Paola için gerçekten çok üzgünüm”

(”Girdiğinde, düşündüm ki, ‘Şimdi işler karıştı, tek başına maçı kazanabilir, onu yedekte görmek gerçekten kalbime dokunuyor, bazen neredeyse durdurulamaz oluyor. Dünyanın en iyi çaprazlarından birini oyuna soktular ve birçok sorunu çözdü, Dünyanın en iyi çaprazlarından ikisi arasında bir maç oldu, en güçlü oyuncular en önemli maçları oynamalıdır. “Paola için gerçekten çok üzgünüm, onu kişisel olarak da tanıyorum, muhtemelen dünyanın en iyi hücumcusu. Bu durumdan zarar gördüğünü düşünüyorum. Egonu olmadan İtalya’yı düşünmek delilik”) ve meslektaşı ve arkadaşı Mazzanti’den sert bir tepki almıştı

Bugün RDS yayıncılığın Radyo TV Serie A YouTube kanalında konuşan, Filenin Sultanları’nın yanısıra Imoco Volley Conegliano başantrenörü de olan Daniele Santarelli, gündemdeki Egonu konusuna yeniden yorum yaptı.

Üzgünüm” dedi Santarelli. ”Çünkü Egonu ile ilgili sözlerim, Türkiye ile yaptıklarımızdan, takımda nasıl devrim yarattığımdan ve elde ettiğimiz sonuçlardan daha çok konuşuldu. Ama bir İtalyan olarak şunu anlıyorum: Paola Egonu çok önemli bir halk figürü, bana onun hakkında ne düşündüğüm soruldu ve onunla mükemmel bir ilişkim var, onun dünyadaki en güçlü oyunculardan biri olduğunu söyledim ve ben Onu sahada göremediğim için üzgünüm. Eğer oynamıyorsa ve Davide onun oynamasına izin vermediyse bunun nedenleri olacaktır.”

Türkiye başantrenörü, rakipte onun olmayışını teknik anlamda hissettiğini anlattı. ”Bunun önemli bir kayıp olduğunu düşünüyorum. Olimpiyat elemelerinde yer almaması rakipler için büyük avantaj. Ama bence bu kısa bir parantez çünkü Paola milli takımda oynamayı hakediyor ve İtalyanlar da onun oyununu izlemeyi hakediyor. Umarım bu hikaye en iyi şekilde biter. Davide’yle de mükemmel bir ilişkim var ve onun yaşadıklarından dolayı da kalbim sızlıyor, çünkü her şey çok zor. Soyunma odasının dinamiklerini bilmiyorum, bu seçimin neden yapıldığını bilmiyorum ama kesinlikle üzgünüm: sanki Arjantin Messi’siz, Fransa Mbappé’siz oynuyormuş gibi.”

Kendisi gibi Conegliano’da anlaşması bulunan eşi Monica De Gennaro’nun da Milli Takımdan ayrılması hakkında ise şunları söyledi;

”Olayların nasıl olduğunu biliyorum ama konuşmak istemiyorum, o isterse konuşur. Bir koca olarak değil, antrenör olarak Monica’nin mükemmel bir profesyonelin prototipi olduğunu ve milli takıma çok şey kattığını düşünüyorum.

Teknik kalitesini herkes görüyor, bu yüzden onun milli takım hikayesinin böyle bitmesi üzücü çünkü onun gibi bir oyuncu farklı bir sonu hak ediyordu.

Kaynak: VolleyNews

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir