Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Eda Erdem ''...onu durdurmayı deniyoruz ama gerçekten çok zor.''

Eda Erdem: ”…onu durdurmayı deniyoruz ama gerçekten çok zor.”

Eda Erdem, Yarı Final mücadesi sonrasında turnuva ve maçı CEV’in Medya Günü’nde değerlendirdi. EuroVolley 2023 Yarı Finali’nde Dünya 1 numarası A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 2023 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda yarı final maçında İtalya’yı müthiş bir geri dönüşe imza atarak 3-2 mağlup ederek finale yükseldi.

Cumhuriyetimizin 100. yılında Avrupa Şampiyonası’nda namağlup finale yükselen Filenin Sultanları, finalde 3 Eylül Pazar günü saat 21:00’de Sırbistan-Hollanda karşılaşmasının galibi olan Sırbistan ile şampiyonluk için karşılaşacak.

Eda Erdem, Yarı Final mücadesi sonrasında turnuva ve maçı CEV'in Medya Günü'nde değerlendirdi

CEV EuroVolley YouTube kanalından yayınlanan basın buluşmasında Filenin Sultanları’nın kaptanı Eda Erdem: 

”Maç 2-2 olduğunda ‘Biz bu maçı kaybedemeyiz, ‘kesinlikle kazanacağız’ dedim. (Çeviri Kaynak: 4Bir4Bir)

Nasıl tarif edebilirim bilmiyorum ama beni anlayacaklardır. Bunu hissediyorsun. Takım arkadaşlarına baktığında gözlerinden ateş çıkıyorsa kendine ‘Tamamdır, biz bu maçı bırakmıyoruz’ diyorsun. Dediğin gibi gerçekten harikaydı.

Otele döndüğümüzde, tabii ki hâlâ başardığımız şeyi kutlamaya devam ediyorduk. Çılgınca güzel bir oyundu. İtalya oyunun her alanında inanılmaz iyi bir mücadele ortaya koydu.

Fakat dördüncü setten sonra bir şey değişti ve biz geri dönmeye, iyi oynamaya başladık. Dün otele döndüğümüzde maçı kafamızda oynamaya devam ediyorduk.

Uzun süredir Vargas’la birlikte oynamama rağmen takım arkadaşlarım ve ben onu bloklamakta zorlanabiliyoruz. Çok güçlü, çok yüksekten vurabiliyor; antrenmanlarda onu durdurmayı deniyoruz ama gerçekten çok zor.

Bazen Boskovic, Egonu gibi oyuncular alev aldıklarında onları durdurmak da çok zor. Çünkü uzunlar, yüksekten hücum ediyorlar, derine ve çizgilere oynayabiliyorlar. Gerçekten zor duruma düşürüyorlar.”

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir