Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Mehmet Akif Üstündağ ''Guidetti bizi üzdü.'' ''Elimizi sürmeyiz.''

Mehmet Akif Üstündağ: ”Guidetti bizi üzdü.” ”Elimizi sürmeyiz.”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, gelen Avrupa Şampiyonluğu zaferinin ardından açıklamalarda bulunduğu SKORER’den Attila Gökçe’ye şakayla karışık ”Guidetti bizi üzdü” dedi.

Mehmet Akif Üstündağ: ”Guidetti beni üzdü.”

Akif Başkan’a takıldım: “O paradan emektar Guidetti’ye de küçük bir pay vermeyi düşünüyor musunuz?” Üstündağ güldü, ”Şaka yaptığını biliyorum. Guidetti bizi üzdü” dedi. Başkan anlattı ki yakın bir geçmişe kadar Milli Takımın antrenörlüğünü yapan, Vakıfbank takımında mesleğine devam eden, Türk eşi Bahar hanım ve küçük kızıyla İstanbul’da yaşayan, bize bir çok oyuncu kazandıran Giovanni Guidetti, Sırbistan’ın başında yer aldığı finalden sonra, bizimkileri tebrik etmemiş. Özetle “enişte” ayıp etmiş!””

Ayrıca gelen şampiyonluğun ardından verilen 500.000 Euro para ödülü hakkında da açıklamalarda bulundu;

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ dostum açıkladı: “Elimizi sürmeyiz. O parayı takıma, teknik ekibe ve hizmetin görünmez kahramanlarına dağıtacağız.” Güzel para, helal olsun. Güle güle harcasınlar. Türkiye Voleybol Federasyonu’nun yıllık bütçesi 160 milyon TL… 30’a yakın sponsorları var. Verdikleri paranın açıklanmasını istemiyorlar. Bazı olaylar ve rekabet nedeniyle haklı olduklarını düşünüyorum.

Köşe yazısının tamamını okumak için tıklayınız.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir