Paris 2024
Gün
Saat
Dk.
Sn.
Vital Heynen Favori Pasörlerini Açıkladı

Vital Heynen Favori Pasörlerini Açıkladı

Vital Heynen, 2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda Çeyrek Final rakibi olan Polonya’nın tecrübeli yıldız pasörü Joanna Wolosz ve Sırp pasör Maja Ognjenovic’in ona göre dünyanın en iyi pasörleri olduğunu açıkladı.

Çeyrek Final’de karşı karşıya gelecek olan Almanya – Polonya mücadelesi bugün (27 Ağustos 2023 Pazar), TSİ 21:00’de, Brüksel’de oynanacak. Çeyrek Final karşılaşması mücadelesi öncesi rakipler Przeglad Sportowy Onet’e konuştu.

Polonya takımının lideri geri döndü. “ağrı kesici almadan duramadım.”

Joanna Wolosz, Milletler Ligi’nde kadroda yer almadı ama Avrupa Şampiyonası için takıma geri döndü. Daha önce, Polonya milli takımının kaptanı ve dünyanın en iyi pasörlerinden bir olan Wolosz, günlük hayatında bile onun için zor olan bir bilek sakatlığının ardından rehabilitasyon sürecinden geçti. ”Saçımı toplamakta ya da iç çamaşırı giymekte zorlanıyordum.” Wolosz, Przeglad Sportowy Onet ile yaptığı röportajda bunun hoş bir şey olmadığını söyledi.

Almanya Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Vital Heynen ise; yine Polonya basının mikrofonuna, Brüksel’de oynanacak olan Çeyrek Final Polonya mücadelesi öncesinde, yıldız pasör Joanna Wolosz ve diğer Sırp yıldız Maja Ognjenovic için ”Hiç şüphe yok ki Maja Ognjenovic ve Joanna Wolosz şu anda dünyanın en iyi iki oyun kurucuları. Kaptanın takıma dönüşünden sonra Polonya Milli Takımı’nın nasıl oynayacağını merak ediyordum ve daha da iyi görünmesini bekliyordum ama şu ana kadar durum farklıydı. Ancak bu kadar klas bir oyuncunun bile takıma girmesinin kolay olmadığını unutmamak gerekiyor. En azından diğer voleybolcularla uyum sürecini de düşünmemiz gerekiyor.”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir